Naneli Limonata | LAV İlham
LAV ile Hep Yeni Bir Heyecan

NANELİ LİMONATA

NANELİ LİMONATA

Malzemeler:

4 ya da 5 tane limon,

3 yemek kaşığı tam dolu toz şeker,

5 ya da 6 dal nane yaprağı,

9 ya da 10 bardak su.

Hazırlanışı:

Limonları temizce yıkamak gerekli ve limonların kabukların iyice rendeleyip bunları geniş ve yassı bir tepsi yada kaba boşaltıyoruz.
Hemen arkasından yıkanmış olan nane yapraklarını bir bıçakla ufak ufak doğrayıp  nane yaprağını ekliyoruz.
Daha sonra ise 3 tepeleme yemek kaşığı toz şekeri de ilave edip bir dövecek yardımı ile karışımı bir güzel eziyoruz, aynen sarımsak ezer gibi:)
Daha sonra kabuklarını rendelediğimiz limonları ortadan ikiye kesip iyice sularını sıkıyoruz ve rendelenmiş limon kabuğu ile limon suyunu büyük ve temiz bir kaseye boşaltıyoruz.
Hemen sonra ise limonata için daha önceden hazırladığımız LAV Tasty şişesinde olan soğuk suyu elimize alıp önce yeşil olan karışıma yavaş yavaş ekliyoruz.
Sonra bir kaşık yardımı ile posanın kaseye boşalmasını sağlamış oluyoruz. İçerisinde hiç bir şey kalmayana dek çalkalıyoruz ve bu suyu da karışıma katıyoruz.
9-10 bardak suyu da ekledikten sonra damak tadınıza göre şeker ekleyip bir kepçe ile iyice karıştırın içine eklenen şekerler erisin.
Hemen tadına bakıyoruz istediğimiz tada gelmiş ise limonatalar hemen hemen içmeye hazır demektir.
Şimdi şişenin ağzına bir huni koyalım ve huninin üzerine temiz bir tülbent örtelim ki limonatanın içine hiç nane parçası dahi geçemesin:)
Afiyet olsun.


BU İÇERİKTE KULLANILAN ÜRÜNLER

SOSYAL MEDYADA LAV
/lavturkiye
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN
Copyright @2017 Gürok Turizm ve Madencilik A.Ş
Bu site ESKİMO web araçları kullanılarak hazırlanmıştır.