Tekstillerle Şiklaşan Sofralar | LAV İlham
LAV ile Hep Yeni Bir Heyecan

TEKSTİLLERLE ŞIKLAŞAN SOFRALAR

Etkileyici bir sofra kurmak söz konusuysa masa örtüsünden amerikan servislere, peçetelerden sepet örtülerine sofra tekstillerinin sunumdaki yeri tartışılmaz! Biz de bu konu hakkında sizi daha nasıl bilgilendirebiliriz diye düşündük ve konsept ev tekstili markası Alexandre Home Interiors ürünleri ile LAV'ın yeni ürün serisi Gusto'yu ve diğer özel ürünlerini birlikte kullanarak bir bahar sofrası hazırladık.

Milano’da tekstil tasarım eğitimi almış olan aileden tekstilci Begüm Bozkaya ile Londra’da uluslararası pazarlama ve markalaşma üzerine eğitimini tamamlayan Merve Başeğmez Kırvavaç, en büyük tutkuları dekorasyon üzerine yoğunlaşarak bundan birkaç yıl önce markaları Alexandre Home Interiors’ı kurmuşlar. “En sevdiğimiz yer, evlerimiz” diyerek bir ev tekstili markasıyla evleri en güzel vakit geçirilen detaylarla güzelleştirmek istemişler. Konsept mağazacılığa odaklanıp lüks bir ev tekstil markası yaratmayı başarmışlar. LAV’ın kristalin parlaklığına sahip zarif kadeh ve bardaklarıyla bahar temalı bir sofra kurguladılar.


Bir davet sofrasına stil katmanın basit tüyoları sizce nedir?

Begüm Bozkaya Işıküstün: Masayı çok fazla aksesuar ile doldurmak bence en büyük yanlış. Bazı detayları abartınca masa zenginleşmiyor, tersine tüm eleganlığını kaybediyor. Abartılması gereken tek unsur, bana göre çiçekler... Bol taze çiçek ve mum ışığı her zaman ilk sırada benim için. Diğer bir olmazsa olmazım ise, kendi koleksiyonumuzdan seçtiğim iyi dikilmiş keten bir masa örtüsü ve peçeteleri.

Merve Başeğmez Kırvavaç: Masa örtünüzü çok hareketli kullanmayıp içinizi ısıtan ne kadar renk varsa bol bol kullanın. Konsept belirlenmemiş masalar bence çok ruhsuz oluyor. Kağıt peçete şık bir sofrada asla görmek istemeyeceğim bir detay. Pet şişelerden bahsetmiyorum bile. İçecek servisi gerçekten çok
önemli. İyi seçilmiş bir arka plan müziği. Keten örtü ve peçetelerle hazırlanmış bir sofra ve lezzetli ikramlarım olmazsa olmazım.
Bize LAV için hazırladığınız sofra düzeninden bahsedebilir misiniz?
B.B.I.: Temiz keten bir masa örtüsü ve peçeteler... İtalya! Biz ikimiz de Toskana aşığıyızdır ve evde yeşile bayılırız. İkimizin de evi yemyeşil bitkilerle doludur. Bu nedenle de kendi klasik koleksiyonumuza bir Tuscany serisi tasarlamıştık. Bu sofraya da onu çok yakıştırdık. Hazırlarken çok keyif aldığımız sofranın başrolünde LAV ürünleri ve markamızın Tuscany serisinden amerikan servisler ve peçeteler vardı.

M.B.K.: Modernliği çok severim. Keyifli ve ihtişamlı uzun zaman geçirilebilecek bir sofra için göz yormadan, detaylarını dozunda kullanmak çok önemli. Konu bahar konsepti olunca içinizde hissettiğiniz o sıcak duygu, çiçekler insanın
ihtiyacı olan tüm ilhamı veriyor. Alexandre ürünleriyle, kendine yakışan farklı LAV ürünlerini bütünleştirerek baharı her noktada hissettirebileceğimiz canlı, renkli bir sofra hazırladık.


Sofrada cam kullanımında sizin tercihleriniz nasıl oluyor?  

B.B.I: Dekorasyonda hep tazelik katan detaylar kullanmaktan yanayız. Serviste gümüş suplalara eşlik eden cam kaseler ve renkli, kristal detaylarla süslü cam bardaklar favorilerimiz arasında.


Bir yemek davetini unutulmaz hale nasıl dönüştürürüz?
B.B.I: Davetinize gelen kişilere mutlaka ufak bir hatıra hediyesi hazırlayıp, bunu sofrada oturacakları sandalyelere asmanız misafirleri çok mutlu edecektir.
Ayrıca yemeğe başlamadan önce herkese hitap eden, güzel dileklerinizi söyleyeceğiniz kısa bir konuşma yapmanız da ortamı neşelendirecektir.
Açıkçası her gelen misafirimi minik bir hatıra ile evden uğurlarım. Bu kendi el yazınızla yazdığınız minik bir kart bile olabilir.


LAV markasını önceden tanıyor muydunuz?
M.B.K: LAV sıklıkla adını duyduğumuz bir markaydı. Alexandre Home Interiors ile güzel bir şekilde örtüşen, rafine şıklığı ince detaylarla yansıtan, marka değerleri bakımından kendimize çok yakın bulduğumuz LAV’ın bu kadar geniş bir ürün gamına sahip olduğunu bu çekimle yakından anlama ve tanıma fırsatımız oldu.

Sofra düzeninde Misket martini kadehlerini fanus gibi kullandık. Siz de bu şekilde konuklarınıza minik sürprizler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Moon kaseleri mumluk ve Fiesta kokteyl bardaklarını ise vazo olarak değerlendirdik.


Marka, Alexandre Home Interiors Akmerkez mağazası ve Alexandre Baby Bebek mağazası olarak hizmet veriyor. Mağazalarda mevcut koleksiyonların yanı sıra özel üretim numunelerini de inceleyebilirsiniz. Marka, her yeni sezonda ürün gamını biraz daha genişletiyor.

* Mekan için Ceren ve Çağlar Özbek’e teşekkür ederiz.


SOSYAL MEDYADA LAV
/lavturkiye
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN
Copyright @2017 Gürok Turizm ve Madencilik A.Ş
Bu site ESKİMO web araçları kullanılarak hazırlanmıştır.