Vanilyali Kedi Dili Kurabiye | LAV İlham
LAV ile Hep Yeni Bir Heyecan

VANİLYALI KEDİ DİLİ KURABİYE


Bitki çayınızın yanına hafif bir lezzet hayal ediyorsanız, Vanilyalı Kedi Dili Kurabiye ile hayaliniz hiç de uzak değil :) Kurabiye Malzemeleri:

3 1/4 Çay fincanı un
1 Çay kaşığı un
1/2 Çay kaşığı tuz
1 Çay fincanı şeker
1 Çay fincanı oda sıcaklığında tuzsuz tereyağı
100 gr. Krem peynir
1 adet kesilmiş ve sıyrılmış vanilya çubuğu
1 yumurta
1/2 çay kaşığı vanilya özü
3 yemek kaşığı süt

Üst Kaplama Malzemeleri:

1 Çay fincanı pudra şekeri
1 Yemek kaşığı erimiş tuzsuz tereyağı
2 yemek kaşığı su
2 yemek kaşığı limon suyu
1/2 Limon (Çeşni için)
1/2 Vanilya Çubuğu
Bir tutam tuz

Yapılışı:

Fırını 175 dereceye ayarlayın. Bir kalem ve cetvel yardımıyla kurabiyelerin yerleşeceği alanları fırın kağıdının arka yüzüne çizin. Her kurabiye 5-6 cm boyutlarında olmalı ve aralarında yine 5-6 cm boşluk bırakmalı. Un, kabartma tozu ve tuzu elekten geçirin. Mikserin orta hızında tereyağı ve krem peyniri karıştırın, şeker ve vanilya tohumlarını ekleyin ve kabarıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Mikserin düşük hızında yumurta, vanilya özü ve sütü iyice karıştırın. Unlu karışımı da ekleyerek aynı hızda devam edin. İyice karıştıklarında kurabiye hamurumuz hazır.

Krema torbanızın ucuna 2 cm çapındaki yıldız ucu takın. Torbanın 3/4'ünü hamurla doldurun. Yağlı kağıdın üzerindeki çizgilere dikkat ederek tüm alanlara hamur sıkın. Önceden ısıttığınız fırında 15-18 dakika, altları altın sarısı olana dek pişirin. Arada eşit pişmesi için hafif döndürebilirsiniz. Fırından çıkartıp soğutma ızgarasına atın.

Üst Kaplamanın Yapılışı:

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Kaplama yüzeyinin ince olması için bu nokta önemli. Her cookie'yi altından tutarak karışıma daldırın. Üstleri malzemeyle tam olarak kaplansın. Soğuduktan sonra, işlem tamam. Oda sıcaklığında kapalı kapta saklayın. Bir hafta içinde tüketebilirsiniz.

BU İÇERİKTE KULLANILAN ÜRÜNLER

SOSYAL MEDYADA LAV
/lavturkiye
YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN
Copyright @2017 Gürok Turizm ve Madencilik A.Ş
Bu site ESKİMO web araçları kullanılarak hazırlanmıştır.